Witamy na forum Zapraszamy do rejestracji!
  • Logowanie:
Reklama
Drogi uzytkowniku, proszę nie wyłączaj reklamy, pozwala utrzymać forum. Dziękuję.

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 20 Głosów - 2.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień otwarty
29-08-2016, 14:58
Dzień otwarty
Wiadomość, która powinna ucieszyć wszystkich.
Będziemy mogli sobie pozwiedzać Happy
Tak wstępnie koniec września, ale konkretny termin jeszcze nie jest znany.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-08-2016, 15:04
RE: Dzień otwarty
Świetna wiadomość czekamy w takim razie z niecierpliwością
07-09-2016, 09:55
Wg informacji uzyskanych w biurze sprzedaży nie są w najbliższym czasie planowane dni otwarte na budowie, zaawansowanie prac nie pozwala na wpuszczenie ludzi, jest jeszcze za wcześnie i jest to niebezpieczne.
08-09-2016, 16:20
Yareal chce pewnie wykorzystac dobra pogode do maksimum i ciagna ile moga z budowa... Wiec nie nastawialbym sie jakos szczegolnie na te "drzwi otwarte".
26-09-2016, 12:36
We wrześniu już raczej nie ma szans, ciekawe w jakim terminie zorganizują dzień otwarty ? W biurze sprzedaży póki co nic nie wiedzą.
05-10-2016, 20:56
15 i 16 października, wtedy będzie można obejrzeć zakupione mieszkania Smile
06-10-2016, 16:10
Tyle było tu wątpliwości....
a wystarczyło poczekać na inf.
16-10-2016, 14:52
szalu nie ma
17-10-2016, 08:25
Witam,
wczoraj na grupie na facebooku pojawiło się wiele negatywnych opinii nt. stanu klatek schodowych oraz kilka pojedynczych nt. lokali (mieszkanie z dziurą w podłodze/suficie). Proszę o Wasze opinie nt. obecnego stanu mieszkań. Osobiście nie mam zarzutu do mojego.
Deweloper podaje, że "nie mają określonego terminu oddania kluczy", tzn, że trzymają się planu pierwotnego, czyli kwiecień 2017. Jakie informacje udało Wam się uzyskać?
17-10-2016, 10:32
Wydaje mi się, ze kilka osób poniosła fantazja z oczekiwaniami.
Do odania kluczy jest jeszcze przynajmniej 6 mieisęcy i nic dziwnego, że stan klatek jest taki jaki jest... czyli dużo do zrobienia.

U mnie w mieszkaniu (B) wszysko było ok. Jest już pomalowane, mało co zostało do zrobienia, ale zapene nie wszystkie mieszkania są na tym samym etapie, bo to oczywiste.
17-10-2016, 11:13
Jeśli u Was w mieszkaniach było wszystko ok to tylko pozazdrościć.
Mnie fantazja bardzo poniosła, bo spodziewałam się wykonania zgodnego ze sztuką budowlaną a nie tego, że już na tym etapie deweloper zapewni doskonałe warunki do rozwoju grzyba w mieszkaniu...
17-10-2016, 16:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-10-2016 16:07 przez Magdalena.)
(17-10-2016 08:25)JakK napisał(a):  Witam,
wczoraj na grupie na facebooku pojawiło się wiele negatywnych opinii nt. stanu klatek schodowych oraz kilka pojedynczych nt. lokali (mieszkanie z dziurą w podłodze/suficie). Proszę o Wasze opinie nt. obecnego stanu mieszkań. Osobiście nie mam zarzutu do mojego.
Deweloper podaje, że "nie mają określonego terminu oddania kluczy", tzn, że trzymają się planu pierwotnego, czyli kwiecień 2017. Jakie informacje udało Wam się uzyskać?

Czy moglabym prosic o link do tej grupy na facebooku?

(17-10-2016 10:32)Erni napisał(a):  Wydaje mi się, ze kilka osób poniosła fantazja z oczekiwaniami.
Do odania kluczy jest jeszcze przynajmniej 6 mieisęcy i nic dziwnego, że stan klatek jest taki jaki jest... czyli dużo do zrobienia.

U mnie w mieszkaniu (B) wszysko było ok. Jest już pomalowane, mało co zostało do zrobienia, ale zapene nie wszystkie mieszkania są na tym samym etapie, bo to oczywiste.

Budynek C jest chyba najmniej zaawansowany w pracach...
17-10-2016, 20:20
U nas (klatka A) w mieszkaniu wszystko OK (pod kątem podłączeń i wprowadzonych zmian lokatorskich). Z tego co czytałam na forum, to chyba ten budynek jest najmniej zaawansowany wewnątrz (nie ma płytek, ściany nie są pomalowane, wszystkie rozprowadzenia "na wierzchu").
Co do koloru płytek na korytarzach (po lekturze forum i obejrzeniu zdjęć)... Wydaje mi się, że o ile konkretny rozdaj płytek nie jest zapisany w umowie (a z tego co pamiętam - nie jest), pisanie do dewelopera, że "nie podobają mi się te płytki i proszę je zmienic" nie ma większego sensu. Również to, że płytki na wizualizacjach wydają się mieć inny kolor nie jest argumentem - deweloper może w trakcie budowy zmienić materiał na inny, o tym samym standardzie (jeśli np. okazałoby się, że białe płytki są nie do zdobycia). Pomijając już fakt, że układane płytki są brudne i pewnie po umyciu będą wyglądały lepiej, jak to zazwyczaj ma miejsce Smile
My oglądaliśmy mieszkanie z przedstawicielem GW i mówił, że termin odbioru ma zostać dotrzymany (czyli I kwartał 2017).
18-10-2016, 12:35
U nas pomieszali z numerami lokali na piętrze w bloku C. Sąsiad ma nasz numer, a my mamy numer sąsiada. W związku z tym nasze zmiany lokatorskie, za które zapłaciliśmy nie zostały wykonane.
18-10-2016, 13:12
Coraz lepiej...
18-10-2016, 15:58
Witam ,budynek A.Wszystko w należytym porządku,zmiany lokatorskie ok-wedle planu.Dzięki za mozliwość obejrzenia lokalu,aby do wiosny,pozdrawiam razem z bratem pana kierownikaBlushing.
18-10-2016, 20:21
(18-10-2016 12:35)rafal39 napisał(a):  U nas pomieszali z numerami lokali na piętrze w bloku C. Sąsiad ma nasz numer, a my mamy numer sąsiada. W związku z tym nasze zmiany lokatorskie, za które zapłaciliśmy nie zostały wykonane.

Ale rozumiem, że będą teraz to poprawiać?
19-10-2016, 20:26
(18-10-2016 20:21)AnkaJK napisał(a):  
(18-10-2016 12:35)rafal39 napisał(a):  U nas pomieszali z numerami lokali na piętrze w bloku C. Sąsiad ma nasz numer, a my mamy numer sąsiada. W związku z tym nasze zmiany lokatorskie, za które zapłaciliśmy nie zostały wykonane.

Ale rozumiem, że będą teraz to poprawiać?

Będą musieli to poprawić.
Przerażają mnie jednak te poprawki, gdyż dotyczą one głównie podłączeń wodnych. Podłoga jest juz wylana, a rury z tego co widziałem idą pod podłogą.
Trzeba będzie przedłużyć te rury i skuć podłogę. Woałbym, aby te rury zostały położone od nowa na właściwe miejsce. Niestety nie mam nad tym żadnej kontroli, jak to naprawią. Jak będą przedłużać, to mogą się pojawić problemy.
Trzeba będzie wyciągnąć dokumentację tych poprawek, abym wiedział jak te rury faktycznie zostały położone, aby ich przypadkiem nie przewiercić przy urządzaniu mieszkania.
22-10-2016, 13:09
Witam, jak wg Was ma się sprawa odprowadzeń wodnych w łazience, które, podobnie jak w kuchni, są poprowadzone natynkowo. U mnie w łazience nie będę mógł położyć glazury na ścianie, bo najzwyczajniej w świecie rury poprowadzone są na ścianie, a nie w ścianie, dlatego zmuszony będę poprowadzić dodatkowa ściankę/rusztowanie, co pomniejszy mi powierzchnię łazienki. Wg prospektu miało być to faktycznie natynkowe, ale wg inspektora budowlanego, któremu pokazałem zdjęcia i zapis, jest to błąd. Poza tym, na szczęście, nie zauważyłem innych rzeczy. Zaznaczam, że nie marudzę ot tak, jedynie pytam, co sądzicie, bowiem nie jestem przekonany, czy zostało to zrobione poprawnie.
22-10-2016, 15:34
My nie jesteśmy zdziwieni bo faktycznie - było to w prospekcie.

Poza tym w niektórych ścianach najzwyczajniej w świecie nie da się zrobić rozprowadzenia w ścianie - u nas na przykład taka ściana jest jedną ze ścian łazienki Winking i musieliśmy dość mocno kombinować, bo mnie też nie podobają się rury idące po ścianie...

Nie wiem też, na ile możemy to nazywać błędem - gdyby było to niezgodne ze sztuką, to przypuszczam że ktoś (np. z GW albo urzędu) zwrócił na to uwagę.
23-10-2016, 08:13
Dzięki za odpowiedź, jaki macie pomysl za zabudowę?
23-10-2016, 23:54
Szczerze mówiąc to już nie pamiętam, bo rozmowa na ten temat toczyła się kilka miesięcy temu - wydaje mi się, że część rur ukryjemy w obudowie wanny oraz w siedzisku przy prysznicu, a co do umywalek, to nie wiem. Za to wiem, że będziemy te rury ukrywać, bo nie chcę mieć ich na widoku Winking
24-10-2016, 10:50
Instalacje wod kan chyba zwykle ida na wierzchu. Tak mieliśmy w poprzednim mieszkaniu i po odebraniu wszyscy na potęgę kuli ściany i wkładali je do wewnątrz. Wynika to chyba z norm akustycznych.
Raczej nie wyobrażam sobie zostawiania ich na wierzchu czy czymkolwiek ich obudowywania.
24-10-2016, 12:57
Instalacje powinny być takie:
http://cdn18.muratordom.smcloud.net/t/ph...050963.jpg
http://petro-san.pl/wp-content/uploads/2...odna-8.jpg
26-10-2016, 19:12
A tam zabudowy, samemu wkuc w sciane Smile)
26-10-2016, 20:08
Smile wannę i siedzisko i tak byśmy robili więc była to tylko kwestia odpowiedniego wyprowadzenia rur Smile
14-11-2016, 17:00
"Do oddania kluczy jest jeszcze przynajmniej 6 miesięcy" - no, u mnie w akcie notarialnym napisane jest, że mają oddać do końca stycznia 2017 r. Na tablicy informacyjnej na budowie - termin grudzień 2016 r. Winking
14-11-2016, 17:50
Zakończenie budowy do końca stycznia 2017, uzyskanie pozwolenia na użytkowanie do końca marca, więc oddanie kluczy pewnie marzec- kwiecień. Wszyscy chcielibyśmy szybciej, ale styczeń wydaje się być niemożliwy.
15-11-2016, 13:18
Zakończenie budowy do końca stycznia, później odbiory budowlane i w przypadku ewentualnych niedoróbek poprawki, zatem oddanie kluczy nastąpi plus/minus w kwietniu.
22-11-2016, 11:58
Napiszcie czy Waszym zdaniem będzie jeszcze można wejść na budowę przed odbiorem? Na przykład po nowym roku, żeby wymierzyć sobie pomieszczenia i przygotować się już "konkretniej" do remontu.
Odpowiedz 

[-]
Powiadom znajomych i przyjaciół (Pokaż Wszystkie)
Facebook Twitter

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Potwierdzenie kodem
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.