Witamy na forum Zapraszamy do rejestracji!
  • Logowanie:
Reklama
Drogi uzytkowniku, proszę nie wyłączaj reklamy, pozwala utrzymać forum. Dziękuję.

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 58 Głosów - 2.83 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cena za m2
17-11-2015, 22:37
Cena za m2
HejSmile Chciałabym się zorientować jaką cenę płaciliście za m2 mieszkania oraz za miejsce postojowe?

Pozdrawiam
Odpowiedz cytując ten post
18-11-2015, 19:12
RE: Cena za m2
Hej, ciekawe pytanie, jednak wydaje mi sie, ze na tym etapie jest to dosc delikatna informacja i pewnie nie kazdy chcialby sie dzielic Smile. Uwazam, ze ceny beda spadac wraz ze zblizaniem sie terminu ukonczenia budowy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
19-11-2015, 08:19
Też myślę, że raczej ludzie nie będą skorzy chwalić się tym co wynegocjowali... A co do spadku ceny to jedno, że będzie się kończyła inwestycja a drugie, że "najciekawsze" mieszkania będą już sprzedane...
19-11-2015, 11:51
(19-11-2015 08:19)Tomek napisał(a):  Też myślę, że raczej ludzie nie będą skorzy chwalić się tym co wynegocjowali... A co do spadku ceny to jedno, że będzie się kończyła inwestycja a drugie, że "najciekawsze" mieszkania będą już sprzedane...

Zgadzam się. Każde mieszkanie ma inne wady, inne zalety, było kupowane na różnych etapach inwestycji więc nie sądzę, żeby dzielenie się tym na forum spotkało się z dużym zainteresowaniem Winking
19-11-2015, 15:56
Co do ceny to moge napisać, ze my decydując się na zakup mieszkania w lutym usłyszeliśmy, że nie są możliwe żadne negocjacje cenowe. Kupiliśmy 2 miejsca garażowe (nie rodzinne) i nie było nawet o złotówkę taniej z racji tego, że to 2 miejsca. Może z nas słabi negocjatorzy, nie wiem.
19-11-2015, 18:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-11-2015 18:13 przez Lukazi.)
mogę też dodać, że firma Yareal była wyjątkowo uparta jeżeli chodziło o urwanie nawet złotówki! tak więc nie dało się wytargować nic, nawet przy dużym mieszkaniu. Rzekomo obowiązywała wtedy "promocja majowa" z okazji rozpoczęcia budowy... kupowalismy w czerwcu
19-11-2015, 20:41
Lukazi, muszę przyznać, że różnica w cenie z 13 marca
a ta z "promocji majowej" była znacząca
Happy
20-11-2015, 10:21
Jaka to była rożnica? Rozumiem, że my płaciliśmy więcej? Ogólnie to tu ceny są wysokie, nie wiem jak to jest z metrażami, ale na pewno im wyżej tym drożej.
20-11-2015, 14:55
Ja odnosze się tylko do ofert, które zostały mi przedstawione.
W promocji majowej cena była korzystniejsz niż ta z marca.
Ale stwierdzenie, że ktoś zapłacił więcej lub mniej? Aby to ocenić musielibyśmy operować kwotami, a to możemy zrobić w przyszłości spotykając się na kawie Winking
I nie ma czegoś takiego jak cena z m2 odnośnie całego osiedla.
Jak już było napisane wcześniej mieszkania mają swoje wady i zalety, a ceny ustalane sa indywiudalnie dla każdego z nich.
Mieszkanie w budynku A ma zupełnie inną cene niż jego odpowiednik w B i jak napisała Monika im wyżej tym drożej.

Jeżeli chodzi o porównanie z cenami na rynku.
Obecnie mieszkam 7 minut spacerkiem od Kolorowego, więc zapoznałem sie równiez z ofertami dwóch innych deweloperów, którzy realizują inwestycje w pobliżu.
I jeżeli miałbym porównac ceny to są one na plus dla naszej inwestycji.

To sie rozpisałem. Smile

Pozdrawiam.
20-11-2015, 15:33
(20-11-2015 14:55)Erni napisał(a):  Ja odnosze się tylko do ofert, które zostały mi przedstawione.
W promocji majowej cena była korzystniejsz niż ta z marca.
Ale stwierdzenie, że ktoś zapłacił więcej lub mniej? Aby to ocenić musielibyśmy operować kwotami, a to możemy zrobić w przyszłości spotykając się na kawie Winking
I nie ma czegoś takiego jak cena z m2 odnośnie całego osiedla.
Jak już było napisane wcześniej mieszkania mają swoje wady i zalety, a ceny ustalane sa indywiudalnie dla każdego z nich.
Mieszkanie w budynku A ma zupełnie inną cene niż jego odpowiednik w B i jak napisała Monika im wyżej tym drożej.

Jeżeli chodzi o porównanie z cenami na rynku.
Obecnie mieszkam 7 minut spacerkiem od Kolorowego, więc zapoznałem sie równiez z ofertami dwóch innych deweloperów, którzy realizują inwestycje w pobliżu.
I jeżeli miałbym porównac ceny to są one na plus dla naszej inwestycji.

To sie rozpisałem. Smile

Pozdrawiam.

jeśli chodzi o porównanie cen z okolicznymi inwestycjami to też uważam, że cena jest korzystna Winking
02-12-2015, 16:06
cześć, pewnie większość dostała e-mail, ale pojawiła się pewna promocja na wybrane mieszkania. Czy jest atrakcyjna to oceniajcie sami Smile
02-12-2015, 20:41
(02-12-2015 16:06)Lukazi napisał(a):  cześć, pewnie większość dostała e-mail, ale pojawiła się pewna promocja na wybrane mieszkania. Czy jest atrakcyjna to oceniajcie sami Smile

Ubiegłeś mnie, też miałem ten temat poruszyć. Smile Ciekawe czy są to mieszkania, o które boją się, że nie "zejdą"...? W sumie chyba takie posunięcie byłoby całkiem logiczne.
02-12-2015, 21:28
a czy możecie przybliżyć tę ofertę promocyjną?
02-12-2015, 21:37
(02-12-2015 21:28)Aleksandra napisał(a):  a czy możecie przybliżyć tę ofertę promocyjną?

Zajrzyj tutaj: http://www.yareal.pl/kolorowy-goclaw/lp/...y%20Goclaw
02-12-2015, 22:54
Dziękuję za link
03-12-2015, 16:42
a ja albo nie dostałam, albo zostało w spamie. ale akurat w tych 4 pokojowych sa te, które braliśmy pod uwagę. To A1.6.3 było na pewno tansze. A my nie kupowaliśmy w żadnej promocji.
04-12-2015, 10:51
(03-12-2015 16:42)Monika napisał(a):  a ja albo nie dostałam, albo zostało w spamie. ale akurat w tych 4 pokojowych sa te, które braliśmy pod uwagę. To A1.6.3 było na pewno tansze. A my nie kupowaliśmy w żadnej promocji.

bo wiecie jak to jest z promocjami Winking trzeba podnieść cenę, żeby potem i tak wyjść na swoje. My kupowaliśmy w przedsprzedaży jako jedni z pierwszych i osoba z biura sprzedaży powiedziała, że ceny pójdą w górę i wtedy będą możliwe większe negocjacje...promocje.
04-12-2015, 13:49
(04-12-2015 10:51)Magdalena napisał(a):  
(03-12-2015 16:42)Monika napisał(a):  a ja albo nie dostałam, albo zostało w spamie. ale akurat w tych 4 pokojowych sa te, które braliśmy pod uwagę. To A1.6.3 było na pewno tansze. A my nie kupowaliśmy w żadnej promocji.

bo wiecie jak to jest z promocjami Winking trzeba podnieść cenę, żeby potem i tak wyjść na swoje. My kupowaliśmy w przedsprzedaży jako jedni z pierwszych i osoba z biura sprzedaży powiedziała, że ceny pójdą w górę i wtedy będą możliwe większe negocjacje...promocje.

A kiedy kupowaliście? My na samym początku lutego.
04-12-2015, 21:43
(04-12-2015 13:49)Monika napisał(a):  
(04-12-2015 10:51)Magdalena napisał(a):  

A kiedy kupowaliście? My na samym początku lutego.
Monika my kupowalismy na przelomie października\listopada 2014.
15-12-2015, 23:10
Nie bardzo rozumiem po co robić z tego tajemnicę skoro i tak nikt się nie zna osobiście.
Ja osobiście jestem teraz na etapie kupna mieszkania w budynku C w trakcie trwania "grudniowej promocji" jak twierdzą w biurze. Nam proponują za m2 - 7500 zł i chciałabym zasięgnąć opinii czy to naprawdę promocja, czy tylko ich chwyt? Byłabym wdzięczna za odpowiedź. Potwierdzam tutaj też opinie innych, że totalnie nie są skłonni do jakichkolwiek negocjacji.
16-12-2015, 09:18
Wiesz... Dlaczego Ci co kupują później mają mieć "łatwiej" i wiedzieć co udało się wynegocjować nam? Winking A tak na poważnie... Nie napisałeś co to za mieszkanie więc trudno się odnieść czy te 7500 zł to dużo czy mało. To zależy przede wszystkim od tego jak deweloper widzi "atrakcyjność" danego mieszkania. Hasło "promocja" to zawsze marketing i nie przywiązywałbym do niego wielkiej wagi... Szczególnie, że w Kolorowym promocja jest chyba jakaś co chwilę... Smile

A co do negocjacji... Moja żona ma widać duże zdolności negocjacyjne bo wynegocjowaliśmy prawie równoważność miejsca postojowego, więc to nie jest do końca tak, że się nie da... Z drugiej strony możliwe, że deweloper przedstawił nam cenę "z górką" i miał z czego schodzić. Więc jak widzisz dyskusje o cenach i możliwościach negocjacyjnych niewiele wnoszą...

PS. A tak na marginesie zapraszam do rejestracji na forum Smile
16-12-2015, 09:43
I jako ciekawostka... Kilka ofert dewelopera z okolicy maja '15. Nie ma tam mieszkania, ktore kupilismy i ceny ponizsze nie byly negocjowane.

[Obrazek: yareal.gif]
16-12-2015, 19:53
(16-12-2015 09:18)Tomek napisał(a):  Wiesz... Dlaczego Ci co kupują później mają mieć "łatwiej" i wiedzieć co udało się wynegocjować nam? Winking A tak na poważnie... Nie napisałeś co to za mieszkanie więc trudno się odnieść czy te 7500 zł to dużo czy mało. To zależy przede wszystkim od tego jak deweloper widzi "atrakcyjność" danego mieszkania. Hasło "promocja" to zawsze marketing i nie przywiązywałbym do niego wielkiej wagi... Szczególnie, że w Kolorowym promocja jest chyba jakaś co chwilę... Smile

A co do negocjacji... Moja żona ma widać duże zdolności negocjacyjne bo wynegocjowaliśmy prawie równoważność miejsca postojowego, więc to nie jest do końca tak, że się nie da... Z drugiej strony możliwe, że deweloper przedstawił nam cenę "z górką" i miał z czego schodzić. Więc jak widzisz dyskusje o cenach i możliwościach negocjacyjnych niewiele wnoszą...

PS. A tak na marginesie zapraszam do rejestracji na forum Smile

Hej,

Dzięki za odpowiedź Smile Co do rejestracji to na pewno to zrobię, ale jak już będę mieć na pewno kupione mieszkanie, bo teraz jesteśmy w trakcie załatwiania i jeszcze nie wiadomo czy się uda.. (mam nadzieje, że tak).
Co do Twojej żony to chyba musi być dobra, ale w zależności jak patrzeć. Te 7500 zł za metr to cena promocyjna według nich, bo normalnie bez promocji kosztowałby 7900zł, więc tutaj też "mam" różnice niemal tego miejsca parkingowego Smile
Może i łatwiej, ale to ludzka życzliwość powiedzieć komuś i pomóc.. myślę, że to tylko dobry uczynek Smile Ja będąc na swoim miejscu chętnie odpowiem kupującym nawet za rok w drugim etapie za ile mnie się udało kupić, bo nie widzę w tym problemu, tak jak wspomniałam to życzliwość jaką ktoś posiada bądź nie, ale myślę, że miło komuś po prostu pomóc nawet nie znając osoby Smile ( a rusz później ten sąsiad pożyczy Ci cukier ?Happy )
Co do atrakcyjności mieszkań to faktycznie mówiono nam, że każde ma "indywidualną cenę" ale wiesz, myślę, że jakiś przedział jednak jest zachowany. Z tego co się orientowaliśmy to nie ma reguły, że im większe tym tańszy m2 ( a byliśmy przekonani, że tak będzie).
Mogę dodać (dla dalszych zainteresowanych), że ta cena metraż w okolicach 60m2.

(16-12-2015 09:43)Tomek napisał(a):  I jako ciekawostka... Kilka ofert dewelopera z okolicy maja '15. Nie ma tam mieszkania, ktore kupilismy i ceny ponizsze nie byly negocjowane.

[Obrazek: yareal.gif]

wow.. no niezły cennik. Wiesz co mam wrażenie, że w tych budynkach A i B za metr śpiewali sobie bardzo dużo. (Ja jestem z budynku C)
18-12-2015, 15:13
Już to na forum było poruszane wcześniej... Według mnie A162 i A163 są sporo za drogie - to są jednostronne, południowe mieszkania. Czyli w lato - gorąco i brak możliwości wymuszenia obiegu powietrza.
09-02-2016, 16:08
Witam serdecznie

Ja jestem chyba kiepskim negocjatorem, ponieważ od ceny "po rabacie" nie udało mi się uzyskać żadnego upustu. Na dzień 6/2/16 cena metra kwadratowego mieszkania 40m2 na ostatnim piętrze w bloku C wynosi 7915PLN.
10-02-2016, 15:25
no to mogli mówić prawdę w maju zeszłego roku, że nie będą w ogóle schodzić z cen..
22-03-2016, 15:38
Hej,
Jak myslicie, czy cena 491 tys za mieszkanie ( 62 m2 ) i garaz w cenie jest korzystna oferta ? W sasiednich inwestycjach ceny podobne i tutaj ta ksiega wieczysta:/
22-03-2016, 19:20
My podpisywaliśmy umowę jak ledwo zaczynała powstawać dziura w ziemi. Wtedy wyszło troszkę mniej za m^2 ale to wszystko zależy też od lokalizacji mieszkania, piętra i pewnie innych parametrów, wedle których deweloper wycenia mieszkania...
22-03-2016, 21:09
Ciekawi mnie 2 sprawy.
Jakie inwestycje masz na myśli pisząc "sąsiednie"?
Bo dwa osiedla (tego budynku obok z pięknym widokiem na nasze osiedle nie liczę ), które rzeczywiście możemy rozpatrywać w tej kategorii i są/były realną konkurencją ceny miały wyższe.
Chyba, że zostały im jakieś niedobitki, których się pozbyć nie mogą.

I druga kwestia - jesteś rozumiem na etapie sprawdzania ofert i już zapoznałeś się z zapisami w księdze wieczystej?

To takie moje luźne spojrzenie na sprawę.

Pozdrawiam
22-03-2016, 22:28
Budynku po sasiedzku nie biore pod uwage ( on mial znacznie nizsze ceny ) . Chodzi o inwestycje przy balatonie i przy kanale goclawskim ( tutaj rzeczywiscie nie ma juz zbyt duzego wyboru) . Nie zapoznalem sie z konkretnymi zapisami w ksiedze wieczystej, szukalem raczej z wlasnoscia gruntu. Troche obawiam sie dierzawy wieczystej, bo slyszalem juz o znacznych podbiciach cen w trakcie uzytkowania. Ale moze nie ma obaw...? Smile pozdrawiam
Odpowiedz 

[-]
Powiadom znajomych i przyjaciół (Pokaż Wszystkie)
Facebook Twitter

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Potwierdzenie kodem
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kopiowanie tresci forum bez zgody administracji zabronione!
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczone przez użytkowników.