Witamy na forum Zapraszamy do rejestracji!
  • Logowanie:
Reklama
Drogi uzytkowniku, proszę nie wyłączaj reklamy, pozwala utrzymać forum. Dziękuję.

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 40 Głosów - 2.9 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zmiany lokatorskie
12-10-2015, 09:27
zmiany lokatorskie
Witam,
czy ktoś z Państwa dostał już wycenę zmian lokatorskich? My tak i, szczerze mówiąc, cena mnie zmroziła. Sam koszt projektów zamiennych to 6000 zł! do tego jeszcze koszt samych zmian (póki co nieznany)! strasznie drogo. U innych deweloperów sa to bardziej kwoty zblizone do 2000-3000. Nie wiem co o tym myśleć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-10-2015, 11:33
RE: zmiany lokatorskie
Nam dokumentację dla niewielkich kosmetycznych zmian wyceniono na ponad 4 tyś Sad Okazało się, że taniej będzie o zrobić we własnym zakresie.
21-10-2015, 13:04
cześć, my zrezygnowaliśmy jakiś czas temu z większej przebudowy jak zburzenie ściany czy przesunięcie ciągu kanalizacyjnego, ale teraz chcielibyśmy wnieść trochę kosmetyki jak np dodanie gniazd z prądem.
Czy take modyfikacje w elektryce można zrobić samemu (czyt. z pomocą elektryka, ale na własny rachunek) czy może lepiej zgłosić zmiany do projektu? Macie pojęcie na ten temat?
dzięki pozdrawiam
21-10-2015, 15:28
cześć, myślę, że same gniazda możesz spokojnie zrobić we własnym zakresie, bo nasz kochany deweloper policzy Ci za nowy projekt elektryczny i za wykonanie jak za zboże Smile
Zresztą często przy wykańczaniu mieszkania i tak okazuje się, że coś jeszcze trzeba zmienić, przenieść itp.
Ale może warto skonsultować to i wycenić u jakiegoś elektryka?
21-10-2015, 15:33
Ja właśnie pracuje w branży i jestem wkurzona strasznie! Ceny są z kosmosu.To nie jest moje pierwsze mieszkanie i wiem, że nie opłaca się robić niektórych rzeczy samemu. Dostajesz mieszkanie i zamiast wziąć się za urządzanie to musisz wszystko kuć itd.
Te pożal sie boże "projekty", które dostaliśmy do zmian lokatorskich są beznadziejnie zrobione, więc nie wiem jakim cudem za nowy projekt mam tyle zapłacić.
Nasze zmiany obejmowały zamurowanie drzwi do kuchni, rezygnację z drzwi do salonu, zamianę garderoby z toaletą i dodanie 2 punktów oświetleniowych. Szok. chciałabym jakoś z tym powalczyć, ale brak mi pomysłu jak.
22-10-2015, 09:17
Monika, z tego co rozumiem z Twojego posta to Ty mówisz o cenach z kosmosu i chodzi Ci o ceny na rynku.. To znaczyłoby, że ceny w Yareal'u są w porządku? Smile
22-10-2015, 12:27
Monika, a ja z Twojego wpisu rozumiem, że zdecydowaliście się na wykonanie zmian przez Yareal w ich astronomicznej cenie? A podali Ci już koszty wykonania zmian przez ekipę budowlaną? Bo takie też mają jeszcze być oprócz płacenia za projekty.
Ja też wolałabym nie kuć u siebie ścian i próbowałam z nimi walczyć. Niestety dostałam odpowiedź, że ceny są nienegocjowalne.
22-10-2015, 13:20
My jeszcze nie dostaliśmy całkowitej wyceny, tylko to co za projekt. Mówiąc o cenach z kosmosu miałam na myśli Yareal. Mówiąc o branży chodziło mi o to, że pracuję w firmie budowlanej (jestem inżynierem budownictwa).
Poszukałam w necie i w nieco starszych postach było o tym, ze np w dd jest "haracz" za to, że ktoś chce robić zmiany w wysokości 400 zł. Może teraz jest więcej. Nikt tam nie pisał o kosztach projektów zamiennych.
Obecne mieszkanie kupowaliśmy od Marvipolu, tam wyceny za zmiany to było kilkaset zł. Sąsiedzi, mający mieszkanie ponad 100m2 za zmiany w postaci zamiana łazienki i garderoby, przebuwoa ścian załapcili 700zł.
Nie mówiąc już o tym, że w standardzie wszystkiego było więcej-np w salonie 2 punkty oświtleniowe (chociaż salon mniejszy niż ten nasz z Gocławia).
Maldad, nie wiem czy zdecydujemy sie na te zmiany przez Yareal, bo chociaz sa to duperele to część z nich będzie bardzo kłopotliwa w wykonaniu we własnym zakresie(np przesunięcie sciany oddzielającej przedpokój i sypialnie - rozbijanie kilku mb sciany na której jest cała elektrykaSad.
Wkurzona jestem, bo to nie jest poważne traktowanie nas inwestorów.
22-10-2015, 13:53
W projekcie instalacji elektrycznych są błędy brakuję gniazd do sprzątania przy wejściach do pokoi i w przedpokoju. Gniazdo w łazience przy lustrze jest po lewej stronie zamiast po prawej . Czy te błędy mamy poprawiać we własnym zakresie?
22-10-2015, 14:55
Dodam, że ja cały projekt narysowałam sama (w znaczeniu ten po zmianach) w dwg, więc ewentualna "praca" przy naszym mieszkaniu projektowo to kopiuj wklej plus tabelki, podpisy itp.
22-10-2015, 15:05
Monika,

Nasz projekt zmian zrobił architekt, więc przesłaliśmy im plik, który mogli sobie wczytać do AUTOCADa.
My też chcemy zburzyć kawałek ściany ale ostatecznie zrobimy to później. Kalkulacja ekipy jest o wiele korzystniejsza.
27-10-2015, 13:07
Mam już całkowitą wycenę. Projekty 5904, robocizna 2700. Wahamy się co robić. Zdzierstwo to okropne jest, ostatnio rozmawiałam z kolega, który budował dom. Koszt projektu domu jednorodzinnego to 2000, kolejne 3000 poszły na adaptację tegoż projektu.
Nasze mieszkanie kosztuje więcej - mozna sie poczuć "wyjątkowo", nie ma co.
29-10-2015, 10:08
(27-10-2015 13:07)Monika napisał(a):  Mam już całkowitą wycenę. Projekty 5904, robocizna 2700. Wahamy się co robić. Zdzierstwo to okropne jest, ostatnio rozmawiałam z kolega, który budował dom. Koszt projektu domu jednorodzinnego to 2000, kolejne 3000 poszły na adaptację tegoż projektu.

Moim zdaniem to bardzo wysoka kwota zaproponowana przez dewelopera ;/
My zrezygnowaliśmy z wprowadzania zmian na tym etapie bo po wstępnych kalkulacjach okazało się, że to niekorzystne. Poza tym potem może się okazać, że jednak po wejściu do mieszkania chcemy to zorganizować inaczej Winking
29-10-2015, 10:14
(29-10-2015 10:08)Magdalena napisał(a):  Moim zdaniem to bardzo wysoka kwota zaproponowana przez dewelopera ;/
My zrezygnowaliśmy z wprowadzania zmian na tym etapie bo po wstępnych kalkulacjach okazało się, że to niekorzystne. Poza tym potem może się okazać, że jednak po wejściu do mieszkania chcemy to zorganizować inaczej Winking

Dokładnie wyszliśmy z tego samego założenia... Kiedyś ktoś z Yarealu powiedział mi, że prowadzą rozmowy z jakimiś firmami wykończeniowymi. Słyszeliście coś o tym więcej?
29-10-2015, 15:35
Eeee, to chyba kłamstwo. Zwykle przy tego typu inwestycjach deweloper szuka GW. Potem wszyscy podwykonawcy podpisują umowy z GW, w naszym wypadku z Unimaxem.
Ja wciąż sie waham co robić, moim zdaniem oni daja ceny zaporowe chyba licząc, że wszyscy zrezygnują ze zmian. I taka ciekawostka-poprosiłam o rozbicie wyceny na branże i okazało sie, ze w tej wycenie jest np projekt instalacji CO. Zapytałam skąd to skoro my nic w CO nie zmieniamy. Pani mi zaczęła pokrętnie tłumaczyć, że to kwota za projekt wynikający ze zmiany kaloryfera (tzn chcieliśmy z jednego zrezygnować który prawdopodobnie będzie w szafce w kuchni, ale architekt sie nie zgodził). Najlepsze, że w tym samym mailu jest wycena i adnotacja, że brak zgody na rezygnację z kaloryfera w kuchni. Także chyba projekt CO (za bagatela 900) t o stwierdzenie architekta, ze sie na taka zmianę nie zgadzaSmile.
Uroczo.
29-10-2015, 16:00
(29-10-2015 15:35)Monika napisał(a):  Eeee, to chyba kłamstwo. Zwykle przy tego typu inwestycjach deweloper szuka GW. Potem wszyscy podwykonawcy podpisują umowy z GW, w naszym wypadku z Unimaxem.

OK, dzięki. Będziemy działać zatem na własną rękę...
30-10-2015, 22:14
(29-10-2015 10:14)Tomek napisał(a):  
(29-10-2015 10:08)Magdalena napisał(a):  Moim zdaniem to bardzo wysoka kwota zaproponowana przez dewelopera ;/

Dokładnie wyszliśmy z tego samego założenia... Kiedyś ktoś z Yarealu powiedział mi, że prowadzą rozmowy z jakimiś firmami wykończeniowymi. Słyszeliście coś o tym więcej?
Nic o tym nie słyszeliśmy.
02-11-2015, 09:18
(30-10-2015 22:14)Magdalena napisał(a):  Nic o tym nie słyszeliśmy.

To trochę dziwne... W zasadzie to był pierwszy temat jaki został podniesiony podczas zwiedzania "mieszkania pokazowego"... To było jakoś na początku maja tego roku. Może z czasem im się ta sprawa rozmyła i już nie będą chcieli takiej usługi proponować.
02-11-2015, 10:30
My także otrzymaliśmy informację, że deweloper nie planuje zamieścić w swojej ofercie usługi wykończenia mieszkania dla tej inwestycji.
02-11-2015, 10:38
(02-11-2015 10:30)Aleksandra napisał(a):  My także otrzymaliśmy informację, że deweloper nie planuje zamieścić w swojej ofercie usługi wykończenia mieszkania dla tej inwestycji.

Kiedy, tak mniej-więcej tą informację otrzymaliście?
02-11-2015, 11:27
Na początku lipca. Pani w biurze sprzedaży powiedziała nam również, że może nam polecić ekipę, która zajmowała się wykańczaniem mieszkań w innej ich inwestycji. My jednak planujemy wykończenie we własnym zakresie, dlatego już nie rozwijaliśmy tematu.
02-11-2015, 13:23
(02-11-2015 09:18)Tomek napisał(a):  
(30-10-2015 22:14)Magdalena napisał(a):  Nic o tym nie słyszeliśmy.

To trochę dziwne... W zasadzie to był pierwszy temat jaki został podniesiony podczas zwiedzania "mieszkania pokazowego"... To było jakoś na początku maja tego roku. Może z czasem im się ta sprawa rozmyła i już nie będą chcieli takiej usługi proponować.

Tomek być moze dlatego nic o tym nie wiemy, bo interesowaliśmy sie naszym mieszkaniem jeszcze w tamtym roku Winking
20-12-2015, 13:01
(27-10-2015 13:07)Monika napisał(a):  Mam już całkowitą wycenę. Projekty 5904, robocizna 2700. Wahamy się co robić. Zdzierstwo to okropne jest, ostatnio rozmawiałam z kolega, który budował dom. Koszt projektu domu jednorodzinnego to 2000, kolejne 3000 poszły na adaptację tegoż projektu.

My niestety mamy podobnie - i kosztowo, i jesli chodzi o poczucie ze to bardzo drogo, a tez przeslalismy im gotowe projekty od architekta.
Ponadto kiedy poprosilam o szczegolowa wycene naszych zmian (na zasadzie: dodatkowe gniazdko: X PLN, dodatkowe cos tam - Y PLN), to niestety jej nie otrzylamam, wylacznie ogolnikowe informacje i komentarz, ze zmieniamy tak duzo, ze to trudno jest okreslic...
Nie podjelismy jeszcze decyzji, dlatego ze mamy sporo zmian na zasadzie likwidacja kaloryfera czy nadproza, ale mysle ze elektryke bedziemy robic sami.
21-12-2015, 12:28
(02-11-2015 10:30)Aleksandra napisał(a):  My także otrzymaliśmy informację, że deweloper nie planuje zamieścić w swojej ofercie usługi wykończenia mieszkania dla tej inwestycji.

To bardzo dziwne, przedstawiciele Yarealu sami chyba nie do końca wiedzą co będzie lub nie będzie oferowane. Z ciekawości napisałem do osoby, która nas obsługiwała i dostałem taką informację..

Cytat:Witam Panie Tomaszu

Na chwilę obecną nie zrezygnowaliśmy z usługi, o której pisałem poniżej.

Jeżeli będę wiedział coś więcej to przekażę Państwu tą informację.

Pozdrawiam
23-12-2015, 18:38
Wszystko zależy od tego jakie zmiany wprowadzamy. Ja poprosiłem o zmianę miejsca podłączenia zlewozmywaka w kuchni i kuchenki.
Wycena jaką otrzymałem od Yarealu (projekt + robocizna) nie jest wygórowana.
12-01-2016, 18:04
Właśnie dostałem informacje od dewelopera, że wybrali firmę wykończeniową i szczegóły będzie można ustalać w kwietniu.
13-01-2016, 00:23
Dobra wiadomość Co prawda nie wiemy jeszcze z mężem czy chcielibyśmy skorzystać z usług takiej firmy wykończeniowej, ale z ofertą bardzo chętnie się zapoznamy, być może będzie atrakcyjna.
Odpowiedz 

[-]
Powiadom znajomych i przyjaciół (Pokaż Wszystkie)
Facebook Twitter

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Potwierdzenie kodem
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.