Witamy na forum Zapraszamy do rejestracji!
  • Logowanie:
Reklama
Drogi uzytkowniku, proszę nie wyłączaj reklamy, pozwala utrzymać forum. Dziękuję.

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 96 Głosów - 3.19 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wady inwestycji
03-09-2012, 18:27
Wady inwestycji
Kolorowy Gocław: Jakie są minusy tej inwestycji, co przemawia na jej niekorzyść? Dobrze jest poznać słabe strony miejsca, gdzie zamierzamy mieszkać.

"Największym człowiekiem jest ten, który jest panem samego siebie". Seneka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-05-2015, 22:16
RE: Wady inwestycji
właśnie jestem na dzień przed podpisaniem umowy z Yareal'em.
Okolica bardzo dobra i zdawałoby się dość ustronne miejsce. Jednak jedna z rzeczy które mnie martwią w związku z tą inwestycją to przejazd jaki Yareal robi z Nowaka Jeziorańskiego na Międzyborską wzdłuż osiedla. Co będzie skrótem pod naszymi oknami dla kierowców jadących z Nowaka na Poligonową i dalej na Ostrobramską. Jest ryzyko, że może być duży ruch, w związku z tym hałas i spaliny... Szkoda, że ta ulica będzie przejazdowa, a nie tylko dojazdowa do osiedla.
21-05-2015, 12:28
(20-05-2015 22:16)lukazi napisał(a):  właśnie jestem na dzień przed podpisaniem umowy z Yareal'em.
Okolica bardzo dobra i zdawałoby się dość ustronne miejsce. Jednak jedna z rzeczy które mnie martwią w związku z tą inwestycją to przejazd jaki Yareal robi z Nowaka Jeziorańskiego na Międzyborską wzdłuż osiedla. Co będzie skrótem pod naszymi oknami dla kierowców jadących z Nowaka na Poligonową i dalej na Ostrobramską. Jest ryzyko, że może być duży ruch, w związku z tym hałas i spaliny... Szkoda, że ta ulica będzie przejazdowa, a nie tylko dojazdowa do osiedla.

Niestety, moim zdaniem ruch na 100% się wzmoży, zwłaszcza, że Jana Nowaka Jeziorańskiego jest coraz bardziej zapchana, a oddają kolejne inwestycje...
Pozostaje nam nadzieja, że jednak nie będzie tak źle, przynajmniej autobusy nie będą tamtędy jeździć Smile
30-08-2015, 18:40
Czy wentylatory z Radwaru są bardzo dokuczliwe? Kiedy je najczęściej słychać, w dzień czy w nocy, czy tylko latem czy zimą również?
31-08-2015, 08:43
Mam rodzinę niedaleko na Gocławiu, sam również wiele lat tam mieszkałem. Nigdy taki temat się nie pojawiał. Możliwe, że znajdę kogoś mieszkającego na Międzyborskiej i podpytam. Można też pojawić się tam w tygodniu (szczególnie w godzinach porannych i wieczornych kiedy mogłoby być to najbardziej uciążliwe) i sprawdzić samemu.
31-08-2015, 09:11
Dziękuję za odpowiedź. My właśnie z mężem już kilkakrotnie tam byliśmy, o różnych porach i wentylatory były słyszalne, szczególnie na wysokości inwestycji "Międzyborska 11".
31-08-2015, 09:20
Dziwne.. Choć może ja miałem szczęście i ani razu nie trafiłem na te wentylatory. A jestem tam dosyć często, choćby żeby porobić zdjęcia, które zamieszczam na forum.

PS. Bardzo proszę logować się na forum przed pisaniem postów.
31-08-2015, 14:17
Mój synek nadzoruje budowę tak często jak się tylko da.
Jesteśmy tam przynajmniej 4 razy w tygodniu ... i przyznam, że nigdy nie słyszałem tych wentylatorów.
02-09-2015, 15:16
Codziennie chodzę przy naszej budowie do pracy rano (ok. 7.50) i z powrotem (ok. 16 lub 17) i nigdy nie słyszałam żadnych wentylatorów. Tą samą trasę "przerabiam" od ponad roku.
Ale za to codziennie w obu tych porach widzę pracujących robotników - serce rośnie!
24-09-2015, 16:34
Pytałem się znajomych mieszkających przy Międzyborskiej 21. Nie mówili mi, że słychać wentylatory z Radwaru.
25-09-2015, 13:51
(24-09-2015 16:34)rafal39 napisał(a):  Pytałem się znajomych mieszkających przy Międzyborskiej 21. Nie mówili mi, że słychać wentylatory z Radwaru.

dobra wiadomość Smile!
04-04-2016, 08:14
(31-08-2015 09:11)Gość napisał(a):  Dziękuję za odpowiedź. My właśnie z mężem już kilkakrotnie tam byliśmy, o różnych porach i wentylatory były słyszalne, szczególnie na wysokości inwestycji "Międzyborska 11".

Witam,
mieszkam na sąsiedniej ulicy, czesto iegam o równych porach i nigdy w życiu nie słyszałam wentylatorów, więc proszę nie przessadzać Smile z tymi uciążliwościami Smile
02-05-2016, 20:05
Wentylatory slychac i są mocno uciążliwe - mieszkam na międzyborskiej 17. Włączane są głównie latem.
04-05-2016, 09:39
Wadą wszystkich urządzeń jest to, że jednak wydaja jakieś dżwieki Happy

Natomiast między Międzyborską 17 a tymi mitycznymi wentylatorami w lini prostej jest przynajmnie 400 m,
więc gdybyś nasz drogi sąsiedzie napisał, że przeszkadza ci hałas dobiegający z ul. Ostrobramskiej byłbyś tak samo wiarygodny Happy
24-05-2016, 14:00
Odgłos od wentylatorów dobiega z centrum optyki, rzeczywiście słychać je w ciągu dnia ale na drodze dojazdowej do centrum optyki.
Czy ktoś wie czy w centrum optyki oraz w Rawarze są prace zmianowe (nocne zmiany!) oraz w weekendy? Czy dane odgłosy, szumy z wentylatorów będą nas niepokoić również w nocy?
Jest to dla mnie istotna informacja z uwagi zamiar zakupu mieszkania w budynku z oknami sypialni od Rawaru i jestem przed podpisaniem umowy.Mam nadzieję, że będziemy w nocy spać spokojnie.
24-05-2016, 14:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-05-2016 14:07 przez Justyna.)
(24-05-2016 14:00)Gość napisał(a):  Odgłos od wentylatorów dobiega z centrum optyki, rzeczywiście słychać je w ciągu dnia ale na drodze dojazdowej do centrum optyki.
Czy ktoś wie czy w centrum optyki oraz w Rawarze są prace zmianowe (nocne zmiany!) oraz w weekendy? Czy dane odgłosy, szumy z wentylatorów będą nas niepokoić również w nocy?
Jest to dla mnie istotna informacja z uwagi zamiar zakupu mieszkania w budynku z oknami sypialni od Rawaru i jestem przed podpisaniem umowy.Mam nadzieję, że będziemy w nocy spać spokojnie.

A mam jeszcze pytanie - czy ktoś spacerował w okolicach osiedla późnym wieczorem? nocą? i czy rzeczywiście jest głośno? Wolałabym za ponad 500 tys. spać spokojnie.

I jeszcze jedno pytanie czy ktoś ma informacje, czy na terenie Rawaru powstanie jakiś budynek sąsiadujący z osiedlem? z naszymi oknami? niestety nie dotarłam jeszcze do planów zagospodarowania przestrzennego, ale jak coś będę wiedziała więcej to się podzielę Winking może ktoś utworzy grupę na fb? jeszcze troszkę i czas na integrację Winking
Justyna
08-03-2017, 12:39
(30-08-2015 18:40)Aleksandra napisał(a):  Czy wentylatory z Radwaru są bardzo dokuczliwe? Kiedy je najczęściej słychać, w dzień czy w nocy, czy tylko latem czy zimą również?

A czy ktoś się interesował bezpieczeństwem sąsiedztwa Radwaru? chpdzi mi o bezpieczeńśtwo chemiczne, używanie toksycznych związków chemicznych w tego typu produkcji
18-03-2017, 13:39
Jedyna produkcja z użyciem chemii jaka się odbywa w Radwarze to produkcja płytek drukowanych na własne potrzeby. Nie używa się tam dużych ilości toksycznych substancji więc zagrożenie jest praktycznie żadne. Co do budynków, to z tego co mi wiadomo istnieje duża szansa, że budynki Radwaru sąsiadujące z osiedlem zostaną częściowo zburzone.
20-03-2017, 14:23
Zgadza się, Yareal informował nas, iż od strony budynku C lub F (nie pamiętam) powstanie nowy budynek mieszkalny innego dewelopera.
20-03-2017, 16:37
Serio? Ktoś jeszcze ma jakąś wiedzę na ten temat? Na terenie Radwaru rzeczywiście widać jakieś ruchy ale ja widziałem jak dotąd wyburzanie starych budynków w miejscu C. Tak dla orientacji w terenie, A to tyły budynku "C" a B to tyły budynku "F". Smile

Załączone pliki Miniatury

20-03-2017, 19:40
(20-03-2017 16:37)Tomek napisał(a):  Serio? Ktoś jeszcze ma jakąś wiedzę na ten temat? Na terenie Radwaru rzeczywiście widać jakieś ruchy ale ja widziałem jak dotąd wyburzanie starych budynków w miejscu C. Tak dla orientacji w terenie, A to tyły budynku "C" a B to tyły budynku "F". Smile

Tak sie rodza wlasnie plotki Winking kiedy kupowalismy mieszkanie w przedsprzedazy infornowano nas ze obok czyli k budynku C powstanie aktualna city villa propertus Winking
20-03-2017, 21:59
My mieszkamy mniej więcej w środku C. Poinformowano nas na dniach otwartych, zatem w październiku lub listopadzie, czyli wtedy, gdy posypały się te wszystkie syfy ws. brzydkich płytek, że za naszymi sypialniami powstanie budynek mieszkalny w miejsce któregoś obecnego budynku Radwaru, z tego co zaznaczył Tomek, musi być to Radwar A lub Radwar B. Przekazano nam, iż teren został lub ma zostać sprzedany. Niestety nie zarejestrowałem wtedy czy chodzi o tyły naszego C czy sąsiadującego F.
24-04-2017, 09:32
Trzeba być bardzo zdeterminowanym aby kupować mieszkanie za 500tyś przy dwóch zakładach produkujących dla wojska. Blok od bloku to jakieś 15m. Czyli witaj sąsiedzie. Okna wychodzą na sąsiada lub hale produkcyjne. W razie konfliktu pierwsi do odstrzału. Przyszedłem, zobaczyłem, uciekłem. Życzę miłego mieszkania.
24-04-2017, 11:04
Coraz zabawniejsze te opinie... Smile
24-04-2017, 17:53
Polak zawsze musi znaleźć dziurę w całymCool
28-04-2017, 13:53
Polak nie szuka dziury, tylko wad inwestycji. Byłem zainteresowany, ale to co zobaczyłem to mnie zniechęciło. Postawiony blok a tuż obok leją beton na drugi. Porobili balkony. Pytam po co? Żeby przechodzić do sąsiada? Taka odległość bloku od bloku to jakieś nieporozumienie. Dwa zakłady produkcyjne obok. Ciekawe czy już zawiązał się komitet protestacyjny przeciwko zakładom? Już widzę odpowiedź - widziały gały co brały. Beton, beton i jeszcze raz beton. Miłego mieszkania.
29-04-2017, 14:51
A już się bałem, że jak uciekałeś to sobie krzywde zrobiłeś...

Jak dla mnie to drogi gość robił wpisy "sponorowane", tylko słabo się postarał.
30-04-2017, 14:18
(20-03-2017 21:59)TomTomTom napisał(a):  My mieszkamy mniej więcej w środku C. Poinformowano nas na dniach otwartych, zatem w październiku lub listopadzie, czyli wtedy, gdy posypały się te wszystkie syfy ws. brzydkich płytek, że za naszymi sypialniami powstanie budynek mieszkalny w miejsce któregoś obecnego budynku Radwaru, z tego co zaznaczył Tomek, musi być to Radwar A lub Radwar B. Przekazano nam, iż teren został lub ma zostać sprzedany. Niestety nie zarejestrowałem wtedy czy chodzi o tyły naszego C czy sąsiadującego F.

Czy ktos wie moze czy chodzi o budynek C czy F Smile?
02-05-2017, 13:01
Od północy na całej praktycznie długości "Kolorowy Gocław" graniczy z działką 4/13 opisaną w KW nr WA6M/00452193/1 czyli na zdjęciu powyżej "A" jak i "B" a w KW z kolei nie widać żeby działka była własnością jakiegoś dewelopera, ale należy do Skarbu Państwa.
Nie znalazłem również informacji żeby działka 4/13 była sprzedawana komukolwiek
Pozdrawiam
04-05-2017, 09:06
Bardzo proszę o logowanie się na forum przed pisaniem postów. Bez tego nie wiadomo kto jest autorem wpisu i jednocześnie jego autentyczność lekko spada...
Odpowiedz 

[-]
Powiadom znajomych i przyjaciół (Pokaż Wszystkie)
Facebook Twitter

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Potwierdzenie kodem
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.